InuYasha Web World
Hei There !! Multumim ca ai ales InuYasha Web World !!
Nu ai cont? Nu ezita sa-ti faci unul! Crede-ma nu vei regreta!
Sperram sa-ti placa ce avem noi de oferit: Pe InuYasha, subiecte minunate, jocuri, povesti si mai ales prietenia noastra.
Alatura-te nou si vom petrece clipe de neuitat.
Nu uita te asteptam cu bratele deschise si nu numai eu, administratorul ci toti mebrii nostrii mari si mici!
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Semnat Delia !!
InuYasha Web World
Hei There !! Multumim ca ai ales InuYasha Web World !!
Nu ai cont? Nu ezita sa-ti faci unul! Crede-ma nu vei regreta!
Sperram sa-ti placa ce avem noi de oferit: Pe InuYasha, subiecte minunate, jocuri, povesti si mai ales prietenia noastra.
Alatura-te nou si vom petrece clipe de neuitat.
Nu uita te asteptam cu bratele deschise si nu numai eu, administratorul ci toti mebrii nostrii mari si mici!
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Semnat Delia !!
InuYasha Web World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

InuYasha Web World

This's InuYasha World. Find secret jewel sharks with Kagome and fight together InuYasha to destroy Naraku. Don't forgot to enjoy with Miroku, Sango, Shippo, Kirara and many others!
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Descriere anime !

In jos 
+2
Electra :3
Shiba is Cucu-Bau xD
6 participanți
AutorMesaj
Shiba is Cucu-Bau xD
Incepator
Incepator
Shiba is Cucu-Bau xD


Mesaje : 15
Puncte : 35
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/01/2012
Varsta : 24
Localizare : La măta !

Descriere anime ! Empty
MesajSubiect: Descriere anime !   Descriere anime ! Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 10:03 am

Asa , pai daca tot sunt in aceasta categorie , nici un mesaj , zic si eu sa incep sa descriu bengos acest anime incat sa devina extra-mega-giga-popular . xD

Kaichow Wa Maid Sama , haa , frumos anime , m-am uitat la el asta-vara , a aparut acum doi ani , in 2010 , e destul de smecher . Este vorba despre o fata pe nume Misaki Ayuzawa , care este o fata foarte dura [ baietoasa ] si se intampla sa fie presedintele scolii , ceva gen big boss . xD Insa nu si la ea acasa .. Deoarece face parte dintr--o familie saraca , sta intr-o casa darapanata alaturi de maicasa si de sora-sa mai mica , i-am uitat numele . T.T" Era sa uit , aceasta lucreaza intr-un restaurant in care ea este un fel de barmanita .: )) si inca una smexeh . xD

Al doilea personaj este Usui Takumi , un fel de ganster : )) , heartbreaker-ul scolii , care frange inimile tuturor don'soarelor din liceu , inafara de cea a lui Misaki , de care se indragosteste , insa aceasta la un momentdat ii opune rezistenta . Hah , de pe acum o mie si una de intamplari funny , care mai de care mai romantice se vor intampla . xD

Pana la urma , in ultimul episod , acestia vor avea un sarut [ al doilea pentru ca primul sa petrecut pare`mi`se prin episodu 14 sau 7 xD ] el fiind imbracat in Romeo iar ea in Julieta deoarece urma sa aiba loc un fel de serbare , ce stiu eu . : )) si sarutul lor nu va fii unul oarecare , va fii acompaniat si de niste artifici , baby these are fireworks , oo moment Katty Perry :xD si de un foc de tabara . Stiu , romanticus , nu ? Si eu mi-as dori un sarut de-ala . :" > Ouh Shiba taca-ti fleanca ca te dai de gol , de vede tata mesaju' asta te pedepseste pana faci majoratu' ca o zis ca pana la 15 ani nu ai voie sa ai gagiu . =]]]] Ahii . Dupa parerea mea acest anime merita vizionat . ^^ Eu l-am vizionat pe youtube deoarece nu s-a facut inca subtitrarea in romana -_-" Va urez vizionare placuta iubitii mei colegi si prietenasi de forum xD Pa ' pa !!

~~~~ Poze cu Usui si Misaki ~~~~
Descriere anime ! Misa3
Misaki

Descriere anime ! Usui-Takumi-kaichou-wa-maid-sama-24495983-500-500
Usui : > Rawrr . xD

Descriere anime ! Misaki_ayuzawa_and_usui_takumi_by_0128578753maxis-d2xw7tk
Awww ;o3 Usui x Misaki


Ultima editare efectuata de catre Shiba is Cucu-Bau xD in Dum Ian 08, 2012 8:17 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Electra :3
Administrator
Administrator
Electra :3


Mesaje : 138
Puncte : 180
Reputatie : 2
Data de inscriere : 02/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Pe acopersul casei xD!

Descriere anime ! Empty
MesajSubiect: Re: Descriere anime !   Descriere anime ! Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 5:15 am

Ulala cine`l poate uita pe Usui Takumi?:>

Sincer il consideram rece cu fetele dar se dovedeste ca e indragostit de Misaki! Foarte frumos anime`ul il recomand la toata lumea!
Sus In jos
https://inuworld.forumgratuit.ro
Kayane
Membrii VIP
Membrii VIP
Kayane


Mesaje : 121
Puncte : 162
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/01/2012
Varsta : 26
Localizare : Adjud

Descriere anime ! Empty
MesajSubiect: Mdaaaaaaaaa... :D   Descriere anime ! Icon_minitimeDum Ian 08, 2012 6:51 am

Am vazut ca Kaichi wa maid-sama a luat locul 1 intre anime.
Eu una il simpatizez foarte mult pe Usui I love you I love you I love you . E un persoanaj foare ironic si sarcastic. :D
Sus In jos
Dadaa <3
Moderator
Moderator
Dadaa <3


Mesaje : 72
Puncte : 86
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/01/2012
Varsta : 27
Localizare : Undeva`^^

Descriere anime ! Empty
MesajSubiect: Re: Descriere anime !   Descriere anime ! Icon_minitimeLun Ian 09, 2012 4:49 am

Mamaa cred ca sunt singura pe aici care nu l`am vazut=))))

Pai suna interesant:-?

O sa incerc sa ma uit daca am timp.. :P

Sus In jos
Lola
Incepator
Incepator
Lola


Mesaje : 48
Puncte : 62
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/03/2012
Varsta : 27
Localizare : Pe aici, pe acolo..

Descriere anime ! Empty
MesajSubiect: Re: Descriere anime !   Descriere anime ! Icon_minitimeLun Mar 26, 2012 12:31 pm

Intr-adevar acest anime merita vizionat! Eu m-am uitat la el de doua ori si daca nu as fi atat de ocupata, as mai face`o odata.
Grafica este excelenta iar povestea, iesita din comun. Personaele au un sarm aparte, mai ales Usui. Desi pare un tanar indiferent, lipsit complet de sentimente, pe parcursul animeului ne arata exact opusul. Felul in care se ingrijoreaza pentru Misaki este, remarcabil. Acea privire dulce si zambetul lui cucerior .. ma indragostesc :))

Foarte frumos acest anime. Felicitarile mele celui care l-a creat :X ^^
Sus In jos
Yuukii
Incepator
Incepator



Mesaje : 4
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 05/07/2012

Descriere anime ! Empty
MesajSubiect: Re: Descriere anime !   Descriere anime ! Icon_minitimeJoi Iul 05, 2012 7:55 am

Cel mai tare anime :> l-am vazut acum ceva timp , cand deabia aparuse O.o , si eu recomand +
Sus In jos
Continut sponsorizat





Descriere anime ! Empty
MesajSubiect: Re: Descriere anime !   Descriere anime ! Icon_minitime

Sus In jos
 
Descriere anime !
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
InuYasha Web World :: Alte anime-uri pentru voi ! :: Kaicho wa Maid-sama !-
Mergi direct la: